top of page
Field%20of%20Flowers_edited.jpg

קורס מדיטציית מיינדפולנס

המלצות תלמידים

"קורס המיינדפולנס בהנחיית עמרי ממש פתח לי דלת אל עולם המדיטציה. ההנחייה הקשובה, הפתוחה והאינטליגנטית, הידע הרב, הנעימות, הכבוד שהוא נותן לתלמידיו והיכולת לקדם אותנו שלב אחרי שלב הפכו את הקורס למלמד ומתגמל במיוחד. חוץ מזה היה ממש כיף. ממליצה בחום."

נורה, תל אביב

succulent2.jpg

ענבר, תל אביב

"השתתפתי בקורס של עמרי לפני מספר חודשים. לא הכרתי מיינדפולנס לפני כן אבל נחשפתי במהלך הזמן להרבה אפשרויות ומנחים. את עמרי מייחדים יכולת ההכלה שלו, ההבנה שלו את הרבדים השונים, השטחיים עד העמוקים, שחווה כל מי שמתנסה בתרגול לראשונה. עמרי יודע ״לפרק״, בנועם אינסופי, את המאבק הקבוע והאינהרנטי שמתחולל בתודעה בין ההסחה הכמעט אוטומטית לנוכחות ולהתבוננות שהם אבני היסוד של המיינדפולנס.
אם להתחיל איפשהו, עמרי הוא בחירה משובחת ביותר."

אביחי, ירושלים

קורסים קרובים:

נכון לעכשיו אין קורסים קרובים.

עוד על מנחה הקורס:
 

עמרי הוא בוגר תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ונמצא בתהליך ההתמחות, בוגר הכשרת מורים למיינדפולנס של המרכז הבינתחומי הרצליה ומתרגל מדיטציה מושבע כבר מעל לעשור. לימד קורסים רבים של מיינדפולנס בגישת MBSR בירושלים ותל אביב, באוניברסיטה העברית ובמשטרת ישראל, והעביר סדנאות לצוותים של בריאות הנפש ורופאים בבי"ח הדסה עין כרם. הוא גם עסק במחקר של השפעות תרגול מדיטציה באוניברסיטה העברית.

למצוא את הדרך שלך במדיטציה

מוזמנים לקורס חוויתי של שמונה מפגשים בו נלמד את היסודות של תרגול מיינדפולנס, לצד כלים חדשים ויעילים להתמודד עם מתח וחרדה, ולטיפוח הבריאות הנפשית. במהלך השבועות של הקורס נלמד כיצד ניתן לארגן את המערכת הפנימית כך שבמקום שתתן לנו אותות של חוסר ביטחון, חרדה, יאוש או קפאון, תתן לנו אותות של ביטחון, הנאה, אנרגיה וחווית מסוגלות.

 

בקורס נכיר את הרעיונות המרכזיים של הגישה, לעומק ולרוחב, ונתנסה במגוון רחב של תרגילים המשפיעים לטובה על התפקוד הנפשי שלנו. בנוסף למפגשים לימודיים משותפים ומענה אישי לשאלות וצרכים, המשתתפים יקבלו הנחיות מדיטציה ותרגילי קשב משתנים בכל שבוע, כדי לאפשר את תהליך השינוי המשמעותי שמציעה הגישה. 

מה זה מיינדפולנס?

מיינדפולנס הינה שיטה מעשית שמטרתה להביא אותנו לנוכחות רבה יותר בהווה, לחיזוק את הבריאות הנפשית והיכולת להתמודד עם מתח וחרדה. השיטה מתבססת על ידע שמקורו במזרח הרחוק והגיע אל עולם המחקר, הפסיכולוגיה והרפואה בעשורים האחרונים. את הגישה מיישמים מיליוני אנשים ברחבי העולם, והיא צברה ביסוס מדעי חזק ביכולת שלה להשפיע לטובה על הבריאות הנפשית והפיזית.

את היכולת שלנו להיות במיינדפולנס - מעט יותר נוכחים וקשובים, מעט פחות שיפוטיים - אפשר לאמן באמצעות תרגילים מדויקים. אימון שכזה מאפשר הכרות מעמיקה עם העולם המנטלי שלנו ומודעות מוגברת לסובב אותנו, מעודד צמיחה והתפתחות נפשית ומרחיב ערוצים טבעיים דרכם המוח מתמודד עם מתח, חרדה וכאב.

עוד על הקורס:

הקורס הוא חוויתי, במהלכו נלמד את העקרונות של מודעות מבוססת מיינדפולנס, מה החשיבות של מיינדפולנס לחיים שלנו, ואיך אפשר לאמן את היכולת שלנו להיות במיינדפולנס באמצעות כלים שונים ומדיטציה.

נלמד לעומק טכניקות מדיטציה מגוונות ונטמיע את התרגול בחיי היומיום באמצעות הנחיות לתרגול בבית שישתנו מדי שבוע. כדי להפיק את המירב מהקורס, מומלץ מאוד לתרגל בין המפגשים (כ-8 דקות עד חצי שעה בכל יום).

הקורס מתקיים בקבוצה קטנה, ותומך בכל משתתף.ת במציאת הדרך הייחודית לו.ה בעולם המדיטציה (אין דרך אחת לתרגל מדיטציה!).

בקורס נכיר גם את המנגנונים שמאחורי התרגול מכיוונים שונים – בודהיזם, מדעי המוח, פסיכולוגיה סומטית והגל השלישי של ה CBT.

הקורס נשען בחלקו על שיטת MBSR - Mindfulness Based Stress Reduction אשר פותחה בארה"ב. מאות מחקרים מדעיים מצאו שקורסים מסוג זה תורמים לרווחה נפשית בשלל היבטיה ועשויים להקל על מגוון קשיים נפשיים וסימפטומים גופניים.

בנוסף, הקורס כולל תכנים שלא נכללים בשיטה MBSR המקורית, אלא שאובים מההתפתחויות האחרונות בתחום. למשל, נלמד כיצד ניתן להשתמש בנוירופלסטיות של המוח כדי להגביר איכויות פסיכולוגיות מיטיבות כמו חוויות של יציבות, שקט, קבלה עצמית, חיבור והנאה.

הקורס לא מצריך ידע קודם או נסיון בתרגול של מיינדפולנס ומדיטציה. הוא מותאם למתחילים ויכול להעמיק את הבנת התרגול של וותיקים. מוזמנים לפנות כדי להתייעץ האם הקורס מתאים עבורכם, ולשמוע עוד!

 

קצת פרטים טכניים:


הקורס יכלול שמונה מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי.

[השעות והימים של המחזורים השונים של הקורס, ואת המחיר המתאים, יתעדכנו בעמוד הזה בצד שמאל]

ההרשמה מותנית בתשלום מראש של 250 ש"ח כדמי הרשמה, שלא יוחזרו במקרה של ביטול ההשתתפות פחות מחמישה ימים לפני תחילת הקורס. שאר התשלום יוסדר במפגש הראשון.

bottom of page