top of page
%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%20%D7%A0%

למי זה מתאים?

טיפול מבוסס מיינדפולנס מתאים לגברים ונשים שפוגשים באחד או יותר ממצבי החיים הבאים:

  • חרדה ודיכאון

  • טראומה נפשית

  • קושי או תקיעות באחד או יותר מתחומי החיים (מערכות יחסים, זוגיות, קריירה, משפחה, פנאי, מיניות, וכו')

  • משברים נפשיים

  • רצון בהיכרות עם העצמי, בהעמקה של דפוסים נפשיים בריאים, או באינטגרציה של חוויות פסיכדליות או רוחניות

pebbles modified.jpg

טיפול פסיכולוגי הוא תהליך בינאישי שמטרתו היכרות עם ההרגלים הנפשיים האוטומטיים המגבילים אותנו, ויצירת התנאים התומכים בשינוי שלהם וביצירת ערוצים חדשים.

בטיפול מבוסס מיינדפולנס אנחנו חוקרים בצורה הדרגתית ולא שיפוטית את המנגנונים הנפשיים שיוצרים סבל, מצוקה או תפקוד מוגבל. אנחנו עושים זאת לא רק מתוך דיבור על הדברים, אלא גם מתוך מצב של הקשבה עמוקה למכלול החוויה בהווה (מיינדפולנס) - לרגשות, למחשבות, לכלל תחושות הגוף ופעילות מערכת העצבים. ההקשבה לחוויה בהווה מאפשרת גישה מהירה ואפקטיבית לחומרים לא מודעים אשר משפיעים באופן עמוק על תפישת המציאות והעצמי שלנו, אשר לעתים אף לא נגישים לשפה והבנה וורבלית.

כאשר נחשפים תכנים פסיכולוגים מגבילים אשר קודם לכן לא היו מודעים, מתאפשר לנו לעבד אותם ברמה הפסיכולוגית, הרגשית והעצבית, ובכך לפנות יותר מקום לחלקים הבריאים שלנו, להביא לסינכרון המערכת הרגשית-קשבית-קוגניטיבית, ולאפשר לבריאות הנפשית שלנו להתממש יותר ביום-יום. באופן שעשוי להשמע פרדוקסלי, תהליכי שינוי נפשיים עמוקים קורים דווקא כאשר מתאפשרת הכרה וקבלה של כל החלקים שלנו. אותה עמדה של קבלה ופתיחות, אשר מאפיינת את הטיפול במיינדפולנס, מביאה לשקט פנימי וגמישות, וביחד עם קשר טיפולי מיטיב ושימוש בטכניקות יעילות, מתאפשרת טרנספורמציה נפשית אפקטיבית.

טיפול במיינדפולנס, ברוח השיטות 'האקומי' ו R-CS, לוקח אותנו אל מצבי תודעה שונים מאלה של היום-יום. אנחנו עשויים לפגוש בבהירות חלקים שונים של העצמי אשר מרגישים נכונים ואמיתיים, או לפרקים להתעורר אל פרספקטיבה רחבה יותר מחווית העצמי (טרנספרסונאלית).

אחד העקרונות שמנחים אותי בעבודה שלי עם אנשים הוא הבאת נוכחות אוהבת, מקבלת ולא שיפוטית, ויצירת קשר פתוח בגובה העיניים. ככלל, אני אוהב להביא את תשומת הלב לחלקים הבריאים והשלמים של מי שנמצא מולי, להעמיק ולחזק את החלקים הללו, ודרכם לחקור ולרפא את "מה שלא בסדר". 

התהליך הטיפולי שאני מציע משלב טכניקות ייחודיות לוויסות רגשי, ביסוס מיינדפולנס, עיבוד זכרונות טראומטיים, ריפוי דפוסי התקשרות, חיזוק ה SELF הבריא וחקירה חווייתית של דפוסים פסיכולוגים מעכבים.

העבודה הטיפולית שלי מושפעת ממספר שיטות, בהן:

- האקומי (Hakomi)

- (ACT (Acceptance and Commitment therapy

- (R-CS (Re-Creation of the Self

- (SE (Somatic Experiencing

- EMDR

bottom of page